Connect with us

Siyaset

CHP’de bir başka taciz skandalı iddiası! 17 yaşındaki genç kızla yazışmalar ortaya çıktı

Published

on

Son haftalarda CHP’ye damgasını vuran taciz iddialarına bir yenisi daha eklendi. CHP Bursa Osmangazi İlçe Başkanlığı’ndan 17 yaşındaki kız çocuğu, İlçe Başkanı M.A.’nın mesajıyla kendisini taciz ettiğini iddia etti.

CHP Osmangazi İlçe Başkanı M.A.’nın whatsapp yazışmasında mağdur, ‘Bana kardeş deme. “Senden hoşlanıyorum” demesi skandalın boyutunu gözler önüne serdi.

Kızlarının tacizi üzerine CHP Genel Merkezine giderek şikayete giden aile, olay olmamış gibi davranarak genel merkezin tavrını anlayamadıklarını belirtti.
Bursa’da CHP Osmangazi İlçe Başkanı MA’nın gece yarısı partiden sorumlu 17 yaşındaki SG’ye emojiler attığı ve neler olduğunu anlamaya çalışan kıza “abi” dediği iddia edildi. “Bana kardeş deme. Senden hoşlanıyorum”. S.G., kopardığı M.A.’dan Karargah’a şikayette bulundu.

İLK GÖNDERİLEN İFADELER

CHP İlçe Başkanı M.A.’nın Osmangazi ilçesinde henüz 17 yaşında olan bir genç kızı taciz ettiği iddia edildi. İlçede bomba gibi düşen taciz iddiasında M.A.’nın gece geç saatlerde S.G.’nin telefonuna çeşitli emojiler gönderdiği belirtildi.

Başkanının ne gönderdiğini anlayamayan genç kız, ne söylemek istediğini sorduğunda şok oldu. Telefonunda “M. Abi” olarak kaydettiği kişinin kendisini taciz ettiğini fark eden S.G., olaya tepki gösterdi. M.A. saat 23: 00’te taciz etmeye başladığı genç kıza “çiş” diyerek farklı emojiler attı.

S.G. “Neden böyle emojiler atıyorsun, bir şey kardeş mi?” Dedi. M.A. “Bana kardeş deme” yanıtını verdi. Bunu anlayamayan genç kız bu kez “Neden kardeş demeyelim” diye sorduğunda M.A. “Senden hoşlanıyorum” cevabını verdi. Şok geçiren genç kız, annesine bölge başkanının bu davranışını anlattı, burada çatırdadı ve sohbeti bitirdi.

Karargaha gittiler

Kızının taciz edildiğini öğrenen anne, tüm mesajları bastırarak CHP Genel Merkezi’ne doğru yola çıktı. Başkan yardımcıları ile görüşen anne, M.A.’nın mesajlarını gösterdi Anne ve kızı Bursa’ya gönderildi. Ancak taciz davası örtüldü.

MAĞDUR SUÇLU DEĞİL, İHRAÇ EDİLİR

Öte yandan geçtiğimiz aylarda basına yansıyan haberlerde M.A.’nın evli bir kadınla ilişkisi olduğu ortaya çıktı. Hile yaptığını açıklayan 77 yaşındaki eşi M.A. CHP mahalle temsilcisi Z.G., 38 yaşındaki eşinin evden ayrılmasıyla suçladığı M.A.’nın elindeki belgelerle Genel Merkez’e şikayette bulundu. Ancak tacize tepki göstermeyen CHP Genel Merkezi, Z.G.’nin parti üyeliğini azaltmak için harekete geçti.

AK PARTİ’DEN CHP’DEKİ SKANDAL YAZIŞMA’YA SERT YANIT

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman bugün basına yansıyan CHP Osmangazi İlçe Teşkilatında taciz iddialarına ilişkin açıklamalarda bulunurken, kanunen çocuk sayılan bir kişiye yönelik taciz iddiasının tedavi edilmesi gerektiğine dikkat çekti. cinsel tacizden ziyade pedofili olarak.

Son zamanlarda Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde tacize neden olan CHP örgütleri, Bursa’daki tecavüz iddialarına bir yenisi daha eklendi. CHP Osmangazi İlçe Başkanı M.A.’nın 17 yaşındaki kızı S.G’yi Whatsapp mesajıyla taciz ettiği basına yansıyan haberler üzerine AK Parti Bursa İl Müdürlüğü yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, CHP Bursa İl Müdürlüğü ve CHP Genel Müdürlüğü tarafından ciddi iddiaların derhal açıklığa kavuşturulması istendi. Açıklama AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Türkiye’nin çevreden gelen CHP Genel Merkezi tacizine sessiz kaldığı ve bu sessizliğe derhal son verilmesi gerektiğine dikkat çekti.

“TACİZİN ÖTESİNDE PEDOFİL”

Bursa’da yaşanan olayın zaman kaybetmeden açıklığa kavuşturulması gereken bir kamu meselesine dönüştüğünü belirten Cumhurbaşkanı Salman, 17 yaşında bir çocuk olduğu için konunun pedofili açısından ele alınması gerektiğine işaret etti bu taciz iddialarının merkezinde yasa gereği var. Cumhurbaşkanı Ayhan Salman, Cumhuriyet Halk Partisi İl Genel Merkezi ve CHP Genel Merkezi’nden acil eylem beklediklerine işaret ederek konuyu sonuna kadar takip edeceklerini sözlerine ekledi.

0 Kullanıcılar (0 Oy)
Haber Yazı Kalitesi
Haber Görselleri
Anlaşılabilirlik
Yorumlarınız Haber Kalitemizi Oylayın
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Haber Kalitemizi Oylayın

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siyaset

Muharrem İnce 1 Mart’ta CHP’den istifa edecek

Published

on

Başlattığı Vatan Hareketi için parti kurmaya karar veren Muharrem İnce’nin CHP’den tamamen kopacağı tarih açıklandı.

Son cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, yeni bir partiye hazırlanmak için kolları sıvadı.

Son dönemde CHP yönetimiyle çelişen İnce, Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti içinde diktatör olduğunu, Milli Hareket için parti kurma kararı aldıktan sonra parti anayasası çalışmalarının bitmek üzere olduğunu belirtti.

1 MART’TA SIFIRLANACAK
Vatan Hareketi’ni başlatan ancak hala CHP’den istifa etmeyen Muharrem İnce’nin partiden ne zaman ayrılacağına dair önemli bir iddia ortaya atıldı.

Muharrem İnce’ye yakınlığıyla tanınan Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Bayer, istifa tarihini açıkladı.

Bayer, Muharrem İnce’nin 1 Mart’ta CHP’den istifa edeceğini açıkladı.

0 Kullanıcılar (0 Oy)
Haber Yazı Kalitesi
Haber Görselleri
Anlaşılabilirlik
Yorumlarınız Haber Kalitemizi Oylayın
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Haber Kalitemizi Oylayın

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Continue Reading

Ekonomi

HDP’den Hazine yardımının kesilmesi Pervin Buldan’a soruldu

Published

on

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Hazine’den alacakları yardımı seçimle kazandıklarını ve bu haklara sahip çıkacaklarını söyledi.

Terör örgütü PKK ile ilişkisini gizlemeyen HDP’ye yönelik çeşitli soruşturmalar var.

MHP lideri Devlet Bahçeli, HDP’nin tamamen kapatılması için defalarca çağrı yaptı.

AK Parti ise partiyi kapatmak yerine milletvekili sayısını azaltmak, Hazine yardımını kesmek gibi seçeneklere işaret etti.

Bu tartışmalar sürerken HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’dan açıklamalar geldi.

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ÜÇÜNCÜ partisiyiz”

Terör örgütü PKK medyasına röportaj veren Buldan, Hazine yardımlarının kesileceği iddialarına ilişkin şunları söyledi;

“Kazandığımız seçimde Türkiye’nin üçüncü büyük Hazine partisine yardım etmeyi hak ediyoruz. Kimsenin bize vermediği bir şeyden bahsetmiyoruz. Yasa ve Anayasa ne olursa olsun, bizim için de geçerlidir. 10 Bir seçimde hazineyi elde edebilmek için bir partinin seçim barajından geçmesi için yüzde yüz, parlamentoda bir grup kurması gerekiyor.

HAKKIMIZDA HAZİNE YARDIMI

Hazine, Türkiye halkının bize destek vermesiyle elde ettiğimiz bir haktır. ”

HANGİ SİYASİ PARTİ HAZİNEDEN NE KADAR ALIR?

Siyasi partilerin hesaplarına 10 Ocak tarihine kadar yatırılması beklenen hazine yardımları şu şekilde sıralanıyor;

AK PARTİ: 209 MİLYON 204 BİN TL
CHP: 111 MİLYON 369 BİN TL
HDP: 57 MİLYON 550 BİN TL
MHP: 54 MİLYON 588 BİN TL
İYİ PARTİ: 48 MİLYON 979 BİN TL

0 Kullanıcılar (0 Oy)
Haber Yazı Kalitesi
Haber Görselleri
Anlaşılabilirlik
Yorumlarınız Haber Kalitemizi Oylayın
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Haber Kalitemizi Oylayın

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Continue Reading

Siyaset

CHP, Barış Bektaş ile ilgili kararını verdi

Published

on

CHP yönetimi, Konya’da yaşanan taciz ve tecavüz iddialarına ilişkin olarak Konya İl Başkanı Barış Bektaş’ı disipline sevk etmemeye karar verdi.

CHP, parti içi taciz ve tecavüz haberleriyle gündemde olmaya devam ediyor.

CHP yönetiminin örtbas etmeye çalıştığı taciz ve tecavüz zincirinde Maltepe, Avcılar, Ümraniye, Şişli, Esenler’de son taciz-tecavüz olayı CHP Konya İl Genel Müdürlüğü’nde meydana geldi.

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş’ın da geçen hafta bir kadını taciz ettiği iddia edildi.

Babası partiye üye bir kadın, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na Bektaş’ın tacizine uğradığını belirten bir mektup gönderdi.

“KONTROL ETMEYE YARDIM EDECEĞİM”
Genç kadın, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na imzasıyla yazdığı mektupta şunları söyledi;

“Ramazan ayının son günlerinde telefonumu arayan Barış Bektaş, babamın yardım çeki başvurusunda bulunduğunu, avukatlık bürosuna gelirsem burs yanında yardım çeki konusunda yardımcı olabileceğini söyledi. gün arkadaşım CT ve ben ofisine gittik, takılıyor muyum, alkol mü, erkek arkadaşım var mı diye sordu bu konuşmalardan kalktıktan sonra yine saçımı okşayarak beklediğini söyledi. kişi ertesi gün beni aradı. ”

CHP’Lİ BEKTAŞ’IN SAVUNMASI
CHP Bektaş hakkında disiplin soruşturması açıldı ve savunması istendi.

CHP Genel Merkezi taciz iddiası hakkında soruşturma başlattı ve Barış Bektaş’ı Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk etmemeye karar verdi.

CEZA RAPORU
Hazırlanan raporda Bektaş’ın “suçsuz” olduğu sonucuna varıldı. Bektaş, kendisine yönelik taciz iddiasının ardından görevden alındı.

CHP’li Oğuz Kaan Salıcı, parti merkezinde düzenlediği basın toplantısında, olayın tüm tarafları ile CHP Konya İl Müdürlüğü’nde taciz iddialarına ilişkin bir çalışma yapıldığını ve çalışma sonucunda raporun üretildiğini söyledi.

“TALEPLER DOĞRU DEĞİL”
Salici, “CHP olarak iddia edildiği gibi bir şey olmadığını gördük. Bu nedenle il başkanımız aleyhine disiplin soruşturmasına gerek olmadığı sonucuna varmıştır. İl Başkanımız onun başında yer almaktadır. görev.

“BURSA’DA AYNI DURUM”
Bursa Osmangazi’de de benzer bir durum yaşandı. Osmangazi’de konunun muhatabı olan ilçe başkanının istifası süratle alındı ​​ve disipline gönderildi. Konunun detayları disiplin sürecinde ortaya çıkacaktır. “Dedi.

0 Kullanıcılar (0 Oy)
Haber Yazı Kalitesi
Haber Görselleri
Anlaşılabilirlik
Yorumlarınız Haber Kalitemizi Oylayın
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Haber Kalitemizi Oylayın

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Continue Reading

Popüler Haberler