Connect with us

Eğitim

Milli Eğitim Bakanlığından Anaokulu açıklaması: Haftada 5 gün 6 gün 6 etkinlik saati olacaktır.

Published

on

Son dakika haberine göre … Milli Eğitim Bakanlığı, “Okul öncesi eğitim kurumlarında günde 5 gün 6 aktivite saati, yüz yüze eğitim yapılacak ve 1 aktivite saati 30 dakika olarak planlanacak.” açıklama yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı, kreşlerin durumuna ilişkin olarak, “Tüm resmi ve özel kreşlerde, ana sınıflarında ve uygulama sınıflarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim verilmesinin uygun olacağı değerlendirilmiştir. 30 dakika olarak planlanacak. ”

20 Kasım – 4 Ocak tarihleri ​​arasında tüm resmi ve özel okul öncesi eğitim kurumlarında faaliyetlerin, ilkokul, ortaokul ve orta öğretim kurumlarındaki tüm derslerin uzaktan eğitimle okutulmasına karar verildiği hatırlatıldı, “Ancak Bakanlığımız ile ilgili kurumlar, tüm resmi ve özel kreşler arasında yapılan istişareler sonucunda, anaokulu ve uygulama sınıflarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim almanın uygun olacağı değerlendirildi.

Bakan Ziya Selçuk’un imzasıyla “Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında Yüz Yüze Eğitim” konulu 81 adet genelge gönderildi. Genelge’de, Covid-19 salgını sırasında tüm okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün ve günde 6 aktivite saati olmak üzere yüz yüze eğitim yapılacağı ve yüz yüze konularla ilgili konular belirtildi. salgın dönemlerinde okul öncesi eğitim kurumlarında yapılacak eğitime de açıklık getirildi.

YÜZ YÜZE EĞİTİME GELMEYENLERİN KAYITLARI SİLİNMEYECEKTİR

Genelgeye göre okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün ve günde 6 aktivite saat yüz yüze, 1 aktivite saati ise 30 dakika planlanacak. Okulun fiziki imkânlarına göre bir gruptaki çocuk sayısının en az 5 olması için şube tanımları yapılabilir. Fiziki imkanlara sahip okul öncesi eğitim kurumlarında salgınla ilgili tüm tedbirlerin alınması şartıyla çocuk kulüpleri açılabilir.

Çocukları ev ortamında desteklemek için TRT EBA İlköğretim Okulu kanalında her gün yayınlanan EBA Anaokulu kuşağını takip etmeleri ve Genelde yayınlanan Erken Çocukluk Eğitim Takvimi ile ailelerin diğer yayınlardan yararlanmaları sağlanacaktır Temel Eğitim Müdürlüğü web sitesi. Okula kayıtlı olup yüz yüze eğitimi tercih etmeyen ailelerin çocuklarının kayıtları silinmeyecek ve bu çocukların EBA Anaokulunu takip etmeleri ve diğer eğitim materyallerinden yararlanmaları için gerekli tedbirler alınacaktır.

YÜZ YÜZE EĞİTİM ARASINDAKİ KORONAVİRÜS

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 Kasım Cuma gününden 4 Ocak Pazartesi gününe kadar tüm örgün, özel, örgün ve yaygın eğitim faaliyetlerinin uzaktan eğitimle devam edeceği açıklandı.

Bakan Selçuk, konuyla ilgili olarak, “31 Aralık’a kadar yüz yüze veya uzaktan sınav yapılmayacağını, sınavların planlamasının salgının seyrine göre yapılacağını” belirtti.

0 Kullanıcılar (0 Oy)
Haber Yazı Kalitesi
Haber Görselleri
Anlaşılabilirlik
Yorumlarınız Haber Kalitemizi Oylayın
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Haber Kalitemizi Oylayın

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya

MEB’den son dakika karne özeti! Yüz yüze sınavların notları nasıl verilecek?

Published

on

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan son dakika açıklamasına göre, ilk ve orta dereceli okulların notlarının dersin katılım puanlarına göre belirleneceği, ilk yarıyılda yapılacak yüz yüze sınavların ise karne not değerlendirmesine dahil edilmez.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 25 Aralık 2020 tarihinde yapılan yönetmelikte, ilk ve ortaöğretim okullarında ilk dönem karne notları belirlenirken sınav yapılmayacağı ve mevcut sınavların geçerli olacağı açıklandı.

Bu kapsamda ilk ve ortaöğretim okullarında birinci dönem karnelerinin hazırlanmasında, uygulamada bütünlüğün sağlanması için velilerin dönem sonu işlemleri konusunda rahatlaması için düzenleme yapılmıştır. salgın koşullarından kaynaklanan ihtiyaçlar ve öğrencilerin yararı.

21 OCAK’A KADAR BAŞVURABİLEN EBEVEYNLER

İllere gönderilen mektupta, ilkokul 4. sınıf ve ortaokul ile imam hatip ortaokullarında yapılan yüz yüze sınavların dönem sonu puan değerlendirmesine dahil edilmeyeceği açıklandı. . Ancak 21 Ocak tarihine kadar okul müdürlerine başvurmak isteyen veliler, sınavlardan aldıkları puanların karne puan değerlendirmesine dahil edilmesini isteyebilecekler.

KARNELER ELEKTRONİKTİR

Öte yandan salgın koşullar ve halk sağlığının korunması ilkesi dikkate alınarak, ilköğretim ve ortaöğretim okullarında öğretim yılının ilk döneminde karne basımı ve dağıtımı yapılmayacağı belirtildi ve rapor kartlar elektronik ortamda kullanıma açılacaktır.

KARNET PUANI NASIL HESAPLANIR?

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 25 Aralık 2020 tarihinde yapılan açıklamaya göre 2020-2021 eğitim-öğretim yılının ilk yarıyılı ile sınırlı dönem puanı belirlenirken 1., 2. ve 3. sınıflarda dönem sonu işlemleri devam edecek. 4. Yarıyıl puanı, sınıf etkinliklerine katılma puanlarının aritmetik ortalaması ile hesaplanacaktır. 5. 6., 7. ve 8. sınıflarda ders etkinliklerine katılım puanları ve varsa proje puanlarının aritmetik ortalaması hesaplanacaktır.

0 Kullanıcılar (0 Oy)
Haber Yazı Kalitesi
Haber Görselleri
Anlaşılabilirlik
Yorumlarınız Haber Kalitemizi Oylayın
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Haber Kalitemizi Oylayın

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Continue Reading

Popüler Haberler